• Dyktando Niepodległościowe
          • Dyktando Niepodległościowe

          • Pani Aneta Szymala zgłosiła ułczennice klas 4-8 do  udziału w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Dyktando Niepodległościowe". Konkurs był przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych. Czekamy  z niecierpliwością na wyniki, czy uczennice dostały się do etapu wojewódzkiego.  Trzymajcie kciuki. Wkrótce poznamy rezultaty zmagań, o czym poinformujemy na naszej stronie.

        • "Czytamy z sercem"
          • "Czytamy z sercem"

          • W ramach ogólnopolskiej akcji "Głośnego czytania" w najbliższym tygodniu uczniowie naszej szkoły podczas lekcji bibliotecznych i świetlicowych będą brali udział w projekcie "Czytamy z sercem" Akcja ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale także propagowanie i promowanie zdrowego stylu życia, aby dbać o serce już od najmłodszych lat. Uczniowie będą słuchali fragmentów książek dotyczących problemów "sercowych" w dosłownym i przenośnym znaczeniu.

            Ulotka informacyjna: ulotka_czytamy_z_sercem_2023.pdf

        • "Dzień Głośnego Czytania"
          • "Dzień Głośnego Czytania"

          • 29 września uczniowie klas I i II wzięli udział w akcji "Dzień Głośnego Czytania". Za pośrednictwem internetu uczestnicy połączyli się z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN "WOM" w Częstochowie. Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali bajek, legend oraz wierszy o smokach.

            Zachęcamy również do zapozania się z zaproszeniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie:

            eduresized_plakat_2023_NB.jpg

             

          • "Laptop dla ucznia"

          • Szanowni Państwo,

            trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.

            Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom związanym z realizacją programu – przesyłamy materiały, które – mamy nadzieję – odpowiedzą na większość z nich. 

            Pytania_i_odpowiedzi_Rodzice.pdf

            Ulotka_informacyjna.pdf

        • "Tydzień Noblowski"
          • "Tydzień Noblowski"

          • Biblioteka szkolna przystąpiła do do ogólnopolskiej akcji "Tydzień Noblowski", który jest organizowany przez Uniwersytet Warszawski.

            Tydzień Noblowski stwarza okazję do dzielenia się wiedzą i przybliżania osiągnięć naukowych dzieciom i młodzieży. Korzystając z wiedzy naukowców, badaczy i ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, CWiD UW we współpracy z nauczycielami ze stołecznych liceów opracowuje materiały edukacyjne dla szkół.

            Mamy nadzieję, że prezentacje nt. nagrodzonych osiągnięć naukowych i sylwetek noblistów będą stanowiły impuls do podjęcia tematu Nagród Nobla, znaczenia nauki i jej roli podczas zajęć.

            Materiały są na bieżąco zamieszczane w trakcie Tygodnia Noblowskiego, po ogłoszeniu poszczególnych laureatów Nagrody Nobla w danej dziedzinie.

            https://cwid.uw.edu.pl/projekt/tydzien-noblowski/materialy-edukacyjne-2023/

            Zapraszamy uczniów aby codziennie od 2 października zgodnie z zamieszczonym harmonogramem wchodzili na w/w  stronę i zapoznawali się z sylwetkami nominowanych osób.

            tydzien_noblowski.pdf

        • Dzień Chłopaka w Przedszkolu
          • Dzień Chłopaka w Przedszkolu

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowali słodki poczęstunek i prezenty dla dzieci. Przy muzyce przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Zabawa była udana...

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 25 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku wybory zostały poprzedzone profesjonalną akcją informacyjną. Kandydaci prowadzili kampanie wyborcze, w trakcie których przedstawili swój program wyborczy na plakatach i zachęcali wyborców do głosowania właśnie na nich.

            Ukoronowaniem tych działań był dzień wyborów. Uczniowie klas I-VIII skorzystali z prawa wyborczego i oddali głosy na swoich kandydatów. Swoje głosy oddali także nauczyciele. Przedstawiciele SU wybrani zostali w demokratycznych wyborach, w głosowaniu tajnym. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała powołana wcześniej Komisja Wyborcza w składzie: ucz. Emilia Kurpios, p. Rafał Sowiński, p. Marta Jamrozik. Wybory były ważnym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły, pokazującym jak w praktyce działają mechanizmy demokratyczne. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli okazję przekonać się, że ich głos ma duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania szkoły.

            A oto jak przedstawia się skład SU w roku szkolnym 2023/2024:

            Przewodnicząca SU – Alicja Kurpios - uczennica klasy VIII

            Zastępca – Natalia Konik - uczennica klasy VIII

            Sekretarz – Zuzanna Matyśkiewicz – uczennica klasy VIII.

            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest pani Marta Jamrozik.

            Gratulujemy nowo wybranym władzom, a całemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy wielu oryginalnych pomysłów na uatrakcyjnienie życia w szkole i przede wszystkim spełnienia wyborczych obietnic.

             

        • Wycieczka w Pieniny
          • Wycieczka w Pieniny

          • 21 i 22 września uczniowie klas II - VIII pod opieką p. dyrektor Iwony Boral, p. Ewy Skrzypczyk i p. Marty Jamrozik wzięli udział w wycieczce w Pieniny. Korzystając z pięknej pogody pierwszego dnia podziwialiśmy Palenicę na którą wjechaliśmy kolejką linową wraz z przewodnikiem. Następnie zwiedzaliśmy Szczawnicę Zdrój - Park Górny i Dolny, z przepięknie zachowaną starą stylizowaną zabudową miasta. Kolejnym punktem wyjazdu była Niedzica i zakwaterowanie w pensjonacie„ H.A.T.A.”.

            Po obiadokolacji i krótkim odpoczynku resztę wieczoru spędziliśmy przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i pianki. Nie zabrakło też gier i zabaw na boisku a także wspólnego śpiewania i tańców przy blasku ognia.

            Następnego dnia tuż po śniadaniu wybraliśmy się na spacer po zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim oraz okolicach zamku w Niedzicy. Następnie odbyliśmy wspaniały rejs gondolami po Jeziorze Czorsztyńskim. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Wąwóz Homole - jedna z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Po obiedzie, zmęczeni i szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną.

            To była naprawdę niesamowita wycieczka.
            Wyjazd został częściowo sfinansowany w ramach realizacji projektu: Oferta na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w Gminie Koniecpol w 2023r.

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • 21 września nasi milusińscy - dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klasy I wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyprawy było krakowskie zoo. Pogoda dopisywała więc zwiedzanie było bardzo udane. Spacery alejkami pośród różnorodnych gatunków roślin z jednoczesnym poznawaniem i podziwianiem zwierząt sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Czas wolny można było wykorzystać również na zabawy w mini zoo oraz wspólny posiłek. Po atrakcjach jakie oferował ogród zoologiczny udaliśmy się na Stary Rynek w Krakowie. Tutaj podziwialiśmy wszytko to, z czego słynie Kraków. Po zakupie pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną.  Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do swoich domów.

        • Sprzątanie Świata 2023
          • Sprzątanie Świata 2023

          • W piątek 15 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej zachowania proekologiczne "Sprzątanie Świata". Najmłodsi przystąpili do zbierania śmieci na terenie naszej szkoły. Klasy I - III udały się na wyprawę spacerując pobliskimi drogami, a starsi sprzątali lasy oraz dalsze tereny. Wspólnie zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży najbliższy teren stał się jeszcze bardziej przyjazną i czystą okolicą...

        • Narodowe czytanie
          • Narodowe czytanie

          • W piątek 7 września uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu "Narodowe czytanie". W tym roku wzięliśmy do rąk powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Utwór nawiązuje do wydarzeń sprzed 160 lat czyli Powstania Styczniowego, jego upadku i radzenia sobie polskiego społeczeństwa  w tej sytuacji. Akcję  zorganizowaliśmy w altanie przy szkole. Wcześniej klasa VI i VII przygotowała kolorowy plakat promujący wydarzenie.