• Prace plastyczne naszych uczniów
          • Prace plastyczne naszych uczniów

          • Zapraszamy do zakładki Album fotograficzny, gdzie można zobaczyć prace plastyczne naszych uzdolnionych uczniów.

            Klasy VI i VII - Rzeźba.
            Rzeźba to sztuka plastyczna, która była znana już ludziom pierwotnym. Sposób wykonania rzeźby zależy od użytego materiału. Najczęściej używa się drewna, kamienia, metali szlachetnych, tworzywa sztucznego, kości słoniowej, gipsu, gliny, brązu, wosku. 

            oraz

            Kopia dzieła sztuki w wykonaniu uczniów klasy IV i V - "Gwiaździsta noc" Vincent van Gogh

        • "Mała książka - wielki człowiek"
          • "Mała książka - wielki człowiek"

          • 16 listopada uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą w ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W skład każdej wyprawki wchodzą: "Wnuczka antykwariusza" - książka autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek oraz "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

            Szczegółowe informacje o kampanii można znaleźć na stronach internetowych:

            http://www.wielki-czlowiek.pl

            http://www.instytutksiazki.pl

            Starszych uczniów, którzy chcieliby zapoznać się z tą pozycją czytelniczą zapraszamy do biblioteki szkolnej.

        • Telefon zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych
          • Telefon zaufania oraz infolinia wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych

          • Szanowni Państwo,

            Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

            Departament Wychowania i Edukacji Włączającej 

        • Święto Niepodległości - 11 Listopada
          • Święto Niepodległości - 11 Listopada

          • Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe.

            Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.

            10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie i uczennice naszej szkoły recytacją wierszy oraz zaśpiewanymi piosenkami patriotycznymi oddali cześć i szacunek naszemu wspólnemu dobru jakim jest wolna i suwerenna ojczyzna oraz tym, którzy do jej ziszczenia dążyli.

        • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
          • Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy

          • 17 listopada uczennice kl. VIII przystąpiły do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych z woj. śląskiego. Dziewczyny mierzyły się z testem wielokrotnego wyboru, który obejmował  zadania z podstawy programowej a także zawierał treści wykraczające  ponad wiadomości i umiejętności wynikające z programu nauczania. Trzymamy kciuki.

        • Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"
          • Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"

          • Zapraszamy uczniów klas I - VIII do wzięcia udziału w  XXVI Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzenowa lub Noworoczna" organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11, Świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 7 w Gliwicach.

            Pełny regulamin oraz karta zgłoszenia: 26_Kartka_Regulamin.pdf

        • "Święty Mikołaj na Kresach" 2023
          • "Święty Mikołaj na Kresach" 2023

          • W tym roku, wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Święty Mikołaj na Kresach". Każda z klas oraz oddziały przedszkolne przygotowały po jednej paczce dla dziecka. W podarunkach znalazły się min. ksiązki, przybory szkolne oraz słodycze.

            Dziękujemy dzieciom, uczniom oraz Rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas tegorocznej zbiórki.

        • Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina"
          • Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina"

          • 14 października w  Centrum Społeczno Kulturalnym w Koniecpolu odbył się Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „Antymina”- autorstwa Mirosława Kolczyka „Kolah”.
            W spotkaniu wzięły udział klasy VI - VIII. Celem programu było przekazanie młodzieży wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą uzależnienie od środków psychoaktywnych m.in. alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

        • "Szkoła pamięta"
          • "Szkoła pamięta"

          • Jak co roku uczniowie naszej szkoły pod opieką  nauczyciela historii wybrali się na cmentarz parafialny na Oblasach w celu sprzątanie grobów obrońców naszych polskich granic, żołnierzy poległych w okresie II wojny światowej.

        • #MEDIAchallenge - przemoc językowa, jak sobie z nią radzić?
          • #MEDIAchallenge - przemoc językowa, jak sobie z nią radzić?

          • "Szanowni Państwo,

            nękanie, agresja słowna i hejt to zjawiska, które dotykają młodzież na różnych płaszczyznach. Nie jest to zjawisko nowe. Przemoc językowa była obecna w szkołach od zawsze. Dostęp do sieci spowodował jedynie, że zasięg tego rodzaju przemocy jest większy. Przemoc rówieśnicza to poważny problem, ale również pole do działania.

            Centrum Edukacji Medialnej przygotowało bezpłatne webinarium dla nauczycieli, rodziców, psychologów i pedagogów szkolnych oraz uczniów (od 7 klasy SP):" #MEDIAchallenge: przemoc językowa, jak sobie z nią radzić?"

            Gościem spotkania będzie dr hab. Marek Kochan, profesor Uniwersytetu SWPS, językoznawca i medioznawca, zajmujący się m.in. retoryką mediów, przemocą w języku, debatami, etyką komunikacji."

            Termin: 22.11.2023, godzina: 17:00 – 18:00

            Rejestracja do 21.11.2023 do godziny 15:30 https://cempolska.pl/conferences/przemoc-jezykowa-jak-sobie-...

            Zaprasza CEM Polska

        • Międzynarodowy Konkurs "Psie troski"
          • Międzynarodowy Konkurs "Psie troski"

          • Pragniemy zaprosić uczniów klas I - III szkoły podstawowej do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Psie Troski", organizowanym z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

            Cel konkursu: Chcemy, aby na podstawie lektury "Psie Troski" najmłodsze pokolenie odkryło głęboką miłość do zwierząt, zwłaszcza naszych czworonożnych przyjaciół. Poprzez kreatywną ekspresję chcemy zachęcić dzieci do refleksji nad wartościami takimi jak odpowiedzialność i empatia. 

            Razem możemy uczynić świat cieplejszym miejscem dla każdego psiaka!

            Nagrody:

            1 miejsce: Tablet oraz egzemplarz "Psich trosk" Toma Justyniarskiego z okładką przedstawiającą wygraną pracę, a także z wyróżnionymi pracami konkursowymi.

            2 i 3 miejsce: Nagrody-niespodzianki, gry planszowe oraz wypukłe malowanki.

            Terminy:

            Rozpoczęcie konkursu: 4 października 2023 roku

            Nadsyłanie prac: do 29 listopada 2023 roku

            Ogłoszenie wyników: 4 stycznia 2024 roku

            Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem konkursu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej: https://serceswiata.org/konkursy/

            Zaprasza Zespół Fundacji Serce Świata.

        • Ślubowanie pierwszoklasistów
          • Ślubowanie pierwszoklasistów

          • 18 października odbyło się u nas w szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi wspólnie z kolegami i koleżankami ze starszych klas przygotowali, pod kierunkiem swojej pani, występ artystyczny, na który zaprosili swoich rodziców, gości oraz wszystkich uczniów naszej szkoły. Podczas występu pierwszoklasiści recytowali wierszyki, śpiewali piosenki a nawet zaprezentowali układ taneczny. Po prezentacji swoich umiejętności, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Na koniec wspólnie pozowaliśmy do pamiątkowych zdjęć. Dopełnieniem tego szczególnego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

            Życzymy wszystkim zaczynającym edukację dzieciom niesłabnącego zaangażowania w zgłębianiu tajemnic nauki...

        • Medal Komisji Edukacji Narodowej
          • Medal Komisji Edukacji Narodowej

          • W tym roku świętujemy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. W dniu 9 października 2023 r. na Jasnej Górze odbyła się uroczystości wręczenia Medali Komisji Edukacji Narodowej, Nagród Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagród Śląskiego Kuratora Oświaty. Medale i nagrody dla wyróżnionych nauczycieli wręczyły pani Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty oraz pani Lidia Burzyńska Poseł Na Sejm. RP Wspaniałą oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra i chór młodzieży z częstochowskich liceów.

            Podczas tego uroczystego spotkania z udziałem przedstawicieli szkół należących do Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach, rozpoczynającego obchody 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej medalem Komisji Edukacji Narodowej została uhonorowana dyrektor naszej szkoły pani Iwona Boral.

            Medal KEN jest zaszczytną najwyższą odznaką za wybitne zasługi dla oświaty i wychowania.

        • Miesiąc bibliotek szkolnych
          • Miesiąc bibliotek szkolnych

          • Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

            W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu:

            „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce,
            w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

            Z tej okazji zapraszam Uczniów do wzięcia udziału w różnych AKCJACH i KONKURSACH:

             

            „JESIENNE KSIĄŻKOBRANIE”

            Uczestnicy akcji: uczniowie kl. I-VIII

            Zaczynamy akcję zbierania książek do naszej szkolnej biblioteki. Zbiórka potrwa od października do końca grudnia 2023 r.

            Zachęcam wszystkich do podzielenia się książkami przeczytanymi i zalegającymi na półkach (uwaga: mile widziane pozycje z prozy dziecięcej i młodzieżowej, wydane po 2010 r.). Można przynosić je do biblioteki lub umieścić w specjalnym kartonie tuż przy wejściu do budynku szkoły (do każdej książki należy włożyć kartkę z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą).

            Nie musisz wyrzucać książek, oddaj je do biblioteki!

            Przekaż książkę, której już nie czytasz- przeczytają ją inni!

            Klasa, która podaruje najwięcej książek do biblioteki, otrzyma nagrodę!

             

            KONKURS fotograficzny pt. „ POKAŻ SIĘ ZE SWOJĄ BIBLIOTECZKĄ”

            Uczestnicy konkursu: uczniowie klas I-VIII


            Cele konkursu:

            • upowszechnianie czytelnictwa,

            • zachęcanie uczniów do kreatywnego myślenia,

            • uświadamianie uczniom, że czytelnictwo jest jedną z ważniejszych metod samokształcenia.

            Zasady konkursu: większość z Was bez wątpienia posiada w domu własną biblioteczkę. Konkurs jest okazją do pokazania takiego właśnie księgozbioru. Możecie zaprezentować go w całości lub wyeksponować tylko wybrane lub najważniejsze według Was książki. Istotne, żebyście przedstawili je w niecodzienny sposób ( niech to nie będą książki stojące w jednym rzędzie na półce). Uruchomcie wyobraźnię stwórzcie niecodzienną biblioteczkę. To Wy decydujecie, jak ona będzie wyglądała. Następnie wykonajcie jej zdjęcie, ale nie zapomnijcie, że musi ono również przedstawiać Was. Liczę na Waszą kreatywność i pomysłowość.

            Kryteria oceniania:

            • upowszechnianie kultury czytelniczej,

            • kreatywne i twórcze podejście do tematu,

            • oryginalność,

            • ogólne wrażenie artystyczne.

            Terminy i zasady zgłaszania prac: uczestnik może przesłać tylko jedną fotografię na adres: aneta-szymala1@wp.pl w tytule e-maila wpisać: BIBLIOTECZKA. Termin przyjmowania zdjęć upływa 30 listopada 2023 r.

            Wybrane prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły, a udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację zdjęcia z wizerunkiem ucznia.

            Komisja Konkursowa: o wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez organizatora.

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 grudnia 2023 r. Informacja o wynikach konkursu zostanie podana na stronie internetowej szkoły.

            Nagrody: Autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

             

        • "Czytamy z sercem" c. d.
          • "Czytamy z sercem" c. d.

          • 5 października w ramach akcji uczniowie kl. I  -III na zajęciach świetlicowych wysłuchali opowiadania o Kamilku, przedszkolaku, który trafił do szpitala, gdyż poczuł się źle.  W dziecinstwie przeszedł operację  serca. Dzięki swoim przyjaciołom z przedszkola, którzy odwiedzają go w szpitalu chłopiec nabiera sił i czuje  die coraz lepiej. Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji za  udział. Mam nadzieję, że wszystkie przeczytane historie sprawią, że wzrośnie wśród uczniów świadomość dbania o zdrowie od najmłodszych lat.

        • "Cztery Pory Roku Oczmi Dziecka" - konkurs
          • "Cztery Pory Roku Oczmi Dziecka" - konkurs

          • Zapraszamy uczniów klas I - IV do wzięcia udziału w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym - "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

            Termin składania prac u organizatora: 23.10.2023. Prace można złożyć również w szkole, odpowiednio wcześniej, u wychowawców. Zachęcamy do udziału.

            Pełny regulamin: Regulamin_4_Pory_Roku_2023_(1)(1).pdf

            Karta zgłoszenia: zalacznik_nr_1_nr_2_2023_(1).pdf

        • Dyktando Niepodległościowe
          • Dyktando Niepodległościowe

          • Miło nam poinformować, że uczennice kl. VIII Alicja Kurpios i Natalia Konik oraz Nikola Cisowska z kl. VI i Oliwia Szymala z kl. V dostały się do etapu Wojewódzkiego "Dyktanda Niepodległościowego". Teraz komisja wojewódzka wyłoni najlepsze prace spośród nadesłanych zgłoszeń. Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy powodzenia.